9:00 - 18:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

88709121

تماس برای مشاوره رایگان

جستجو
 

تکنیک‌هایی برای سئو خارجی (off-page Seo)

آژانس دیجیتال مارکتینگ پی اچ سئو > سئو  > تکنیک‌هایی برای سئو خارجی (off-page Seo)

تکنیک‌هایی برای سئو خارجی (off-page Seo)

سئو خارجی

بهینه‌سازی موتور جستجو، یک تکنیک برای افزایش ترافیکِ وب‌سایت است. سئو دو روش برای ارتقا موقعیت یک سایت دارد: سئو داخلی و سئو خارجی.

   سئو داخلی 

سئو داخلی تمام کارهایی است که داخل سایتمان انجام می‌دهیم. مانند عنوان‌گذاری، محتوا، تصویر، کلمات کلیدی، لینک داخلی و … . سئو داخلی در حقیقت سایت شما را برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی می‌کند (search engine friendly). برای اطلاعات بیشتر در این مورد پیشنهاد می‌شود تکنیک‌هایی برای سئو داخلی را مطالعه کنید.

   سئو خارجی

سئو خارجی کمک می‌کند که سایت شما در اینترنت مشهور شود و بیشتر در دید باشید. در حالی که سئو داخلی شما را در دید موتورهای جستجو قرار می‌دهد. اما تنها تکنیک‌های سئو خارجی می‌تواند موقعیت وب‌سایت شما را در (SERP) صفحه نتیجه موتورهای جستجو ارتقا دهد.

در این قسمت ۱۰ تکنیک برای سئو خارجی ارائه می‌کنیم.

سئو خارجی

یک تکنیک عمده در سئو خارجی، مشارکت در شبکه‌های اجتماعی است. اگر می‌خواهید کسب‌و‌کار، وب‌سایت یا بلاگ خود را مشهور کنید، با مردم در شبکه‌های اجتماعیِ متفاوت تعامل کنید. حضور در شبکه‌های اجتماعی به رشد کسب‌وکار شما و دریافت بک‌لینک‌های بیشتر کمک خواهد کرد.

برترین سایت‌های شبکه اجتماعی :

سئو خارجی

این سایت‌ها بهترین رسانه‌ها برای ارتقا سایت شما هستند. وقتی که وب‌سایت یا بلاگ خود را در یک سایت نشانه‌گذاریِ(بوکمارکینگ) معروف نشانه‌گذاری می‌کنید، ترافیک بیشتری را به دست خواهید آورد.

برترین سایت‌های نشانه‌گذاری(بوکمارکینگ) معروف :

سئو خارجی

در انجمن‌هایی که با کسب‌وکار و وب‌سایت شما مرتبط هستند، مشارکت کنید. بحث‌ها را دنبال کرده و به سوالات پاسخ دهید. از انجمن‌های معتبر با بک‌لینک‌های “Dofollow” استفاده کنید.

فعال‌ترین انجمن‌ها با رتبه بالا :

سئو خارجی

از سایت‌های دایرکتوری برای ایجاد بک‌لینک‌ها استفاده کنید. یک سایت دایرکتوری موثر با دسته‎‌بندی مناسب انتخاب کنید. کمی زمان می‌برد تا به نتیجه مطلوب برسید، اما نتایج ماندگار خواهند بود.

لیست سایت‌های دایرکتوری رایگان :

مقالات خود را در یک دایرکتوری پربازدیدِ ارسالِ مقالات، قرار دهید. همچنین می‌توانید لینک‎‌هایی به وب‌سایت خود بدهید. مطمئن شوید که محتوای شما یکتا و با کیفیت است. محتواهای بی‌کیفیت و پر از کلمات کلیدی، رد می‌شوند. دسته‌بندی مناسبی را انتخاب کرده و عنوان مناسبی به محتوای خود بدهید.

لیست رایگان ارسال مقاله :

سئو خارجی

یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توانید ترافیک بالایی جذب کنید، شرکت در سایت‌های پرسش و پاسخ است. به سایت‌های پرسش و پاسخِ پربازدید و معتبر رفته و سوالات مرتبط با کسب‌وکار یا وب‌سایت خود را جستجو کنید. به سوالات پاسخ واضحی داده و لینک سایت خود را برای اطلاعات بیشتر قرار دهید.

سایت‌های پرسش و پاسخ :

سئو خارجی

اگر می‌خواهید ویدئو شما مشهور شود، آن را در سایت‌های معتبر اشتراک‌گذاری ویدئو قرار دهید. عنوان مناسب، توضیحات، تگ‌ها و لینک‌های منابع را قرار دهید. این یکی از موثرترین راه‌ها برای گرفتن بک‌لینک است. چرا که سایت‌های اشتراک ویدئو بسیار پربازدید هستند.

سایت‌های اشتراک‌گذاری ویدئو :

سئو خارجی

تصاویر خود را روی سایت‌های اشتراک‌گذاری عکسِ معروف، به اشتراک بگذارید. قبل از اشتراک‌گذاری حتما از صحیح بودن لینک و تگِ عنوان مطمئن شوید و با این کار آن‌ها را بهینه کنید.

سایت‌های اشتراک‌گذاری عکس :

این روزها، اینفوگرافیک بسیار در اینترنت رواج پیدا کرده است. اینفوگرافیک‌های خلاقانه درست کنید و آن‌ها را به اشتراک بگذارید. لینک منبع را به وب‌سایت یا بلاگ خود ارجاع دهید. اندازه‌های تصویر برای سایت‌های مختلف متفاوت است.

سایت‌های اشتراک‌گذاری اینفوگرافیک‌ها :

سئو خارجی

مستندات جذابی در رابطه با وب‌سایت یا بلاگ خود ایجاد کنید. مستندات باید محتوای یکتا داشته باشند و در فرمت pdf یا ppt قرار بگیرند. این مستندات را در سایت‌های اشتراک‌گذاری منتشر کنید.

سایت‌های اشتراک‌گذاری مستندات :

نتیجه‌گیری 

کار کردن روی بهینه‌سازی داخلی و خارجی، موقعیت سایت شما را در SERPها ارتقا می‌دهد. پس بعد از سئو داخلی، کار کردن بر روی سئو خارجی برای شما و سایتتان ضروری خواهد بود.

نظرات خود را درباره این موضوع با ما در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید